Haber

Kıyıköy Belediye Başkanı ve 11 Sanığın Yargılanmasına Devam Edildi

Kırklareli’de, aralarında rüşvet ve usulsüzlük iddiaları nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç’in de bulunduğu 12 sanığın davasına devam edildi.

2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Tolga Ö, Hakan Y. ve Cavit Ö katıldı. Sevinç ile aralarında İl Meclis Üyesi ve CHP İl Başkan Yardımcısı Cem T’nin de bulunduğu diğer sanıklar duruşmaya katılmadı.

Sevinç’in sağlık raporunu alıp mahkeme evraklarına ekledikten sonra mazeret raporu sunduğu, alınan belgelerle okundu.

Duruşmada Tolga Ö, savunmasında kusursuz olduğunu ileri sürdü.

Kıyıköy beldesinde esnaf olduğunu belirten Tolga Ö, banka hesaplarındaki para işlemlerinin esnaf olmasından dolayı yapıldığını iddia etti.

Kimseden rüşvet almadığını ve rüşvete aracılık yapmadığını iddia eden Tolga Ö, “Ben tüccarım, ticaretle uğraşıyorum. Hesabıma değişen miktarlarda çok miktarda para girip çıkıyor. Hesabım yürüttüğüm ticari faaliyetlerle ilgilidir. Masumiyetimi ve beraatımı talep ediyorum.” İyi bir formda savunma yaptı.

Tutuksuz sanık Cavit Ö. Savunmasında hata teşkil edecek bir şey yapmadığını ileri sürdü.

Kimseye rüşvet vermediğini, yolsuzluk yapmadığını iddia eden Cavit Ö, “Durumum iyi olduğu için belediyeye yardım ettim. O parayı bilgisayar almak için verdim. Daha önce de benzer yardımlarda bulunmuştum.” söz konusu.

Sanık avukatlarının da savunma yapacağı duruşma 22 Eylül Cuma günü devam edecek.

İddianameden

Kırklareli’de İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan ve 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası talep eden Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç’in de aralarında bulunduğu 12 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, Sevinç’in, savcıların taleplerini dikkate almama karşılığında rüşvet kabul ettiği belirtildi. Bazı işletmeler ve vatandaşlar ile imarda tespit edilen usulsüzlükler. Belirtildi.

Sevinç’in, imar mevzuatına aykırı olduğu tespit edilen binanın yıkılmaması, inşaat ruhsatı ve elektrik projesi izni verilmesi gibi talepler karşılığında rüşvet istediği iddia edildi.

haberkarpuzlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu