Haber

Şiddetli yağış Kayseri ve ilçelerinde su baskınlarına neden oldu

Akşam saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağış, Kayseri ve ilçelerinde su baskınlarına neden oldu.

Yağmurun ardından Bünyan ilçesine bağlı Kahveci köyünde su baskını meydana gelirken, sel nedeniyle dereye savrulan kamyon bir süre sürüklendikten sonra köprünün altında kaldı.

Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen ve Belediye Başkanı Özkan Altun bölgeye giderek köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Doğal afetin köyde en şiddetli şekilde kendisini gösterdiğini belirten Altun, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri burada. Özellikle hasat zamanı olması ve tohumluk buğdayların dışarıda olması nedeniyle herhangi bir can kaybımız olmadığını öğrendik” dedi. selin onları alıp götürdüğünü ve tazminatlarının ödeneceğini söyledi. Vatandaşlarımızı tahliye etmemizi gerektirecek bir durum yok.” “Yağmur şu anda devam ediyor. Ekiplerimiz yarın hasar tespitine başlayacak.” dedi.

Akşam saatlerinde başlayan ve devam eden yağış nedeniyle Özvatan ilçesi Kermelik Mahallesi’ndeki vadiden aşağıya inen kaya parçaları, Özvatan-Kayseri karayolunu ulaşıma kapattı. Jandarma ekiplerinin çalışmasıyla yol trafiğe açıldı.

Sağanak yağış Talas ilçesinde hayatı da olumsuz etkiledi. İlçede ani sağanak yağış Tablakaya Mahallesi’nde su birikintilerine neden oldu. Trafikte araçlar zorlukla hareket ederken, caddelerde bulunan vatandaşlar da zor anlar yaşadı.

haber-goynucek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu