Haber

Hüseyin Çelik: Seçim ilk turda bitmez

AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan ve 58, 59 ve 60’ıncı Hükümet dönemlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı misyonunu yürüten Hüseyin Çelik, Ömer Şahin’in programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. konuk olduğu Ellips TV’de. Halen AK Parti’de Üst Kurul Delegesi olarak görevi bulunan Çelik, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin birinci nesilde bitmeyeceğini söyledi.

Çelik, “Sayın Erdoğan ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun yakın oy alacağını düşünüyorum. İkinci turda milletvekilliğinde ağırlığı kimdeyse o seçimin galibi olacak ve karşı taraf kaybetmenin morali ile ikinci tura çıkacak. Dolayısıyla ilk turda yapılacak milletvekilliği seçimi, büyük ölçüde ikinci turda yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine işaret edecektir” dedi.

‘HİÇBİR DEMOKRASİ KÖPRÜSÜNÜN PARA DEĞERİ DEĞİLDİR’

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “Şu anki hükümetimiz, ister Çin ister Rusya hükümeti olsun, bireysel hak ve özgürlükler, hukukun üstünlüğü, demokrasi, adalet, hürriyet gibi konularda bugünkü bireysel hak ve özgürlükleri tam anlamıyla yaşamıyor. Bir ülkede ifade, bireysel saygı yoksa inşa ettiğiniz yollar, köprüler değersizdir.” söz konusu.

Çelik, “Bir vatandaşa mikrofon uzatıldığında cümlenin başında ‘isterlerse beni hapse atsınlar’ diyorsa o ülkede sıkıntı var” dedi. (HABER MERKEZİ)

haber-tepebasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu