Haber

ABD uçakları sıcak yakıt ikmali için İncirlik Üssü’ne geldi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçaklarının eğitim misyonu kapsamında sıcak yakıt ikmali için dün İncirlik Hava Üssü’ne geldiğini, bunun bölgedeki çatışmalarla hiçbir ilgisinin olmadığını bildirdi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada, ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait B-1B bombardıman uçaklarının, uzun süredir planlanan görev gücü çerçevesinde “sıcak yakıt ikmali” için 31 Ekim Salı günü İncirlik Hava Üssü’ne geldiği belirtildi. eğitim misyonu.

Açıklamada, bu bombardıman uçakları ile Türk KC-135R Asena tankerleri ve F-16’ların, önceden planlanmış eğitim görevleri ve yakın hava desteği eğitim görevleri için Müşterek Son Taarruz Kontrolör prosedürlerini uyguladıkları belirtildi.

“ABD Hava Kuvvetleri 9’uncu EBS Komutanı Yarbay Stillwell, yakıt ikmaline ilişkin yaptığı açıklamada, ‘Türk Hava Kuvvetleri ortaklarımızla yaptığımız grup çalışması, NATO havacılarının ortak çalışmasını ve profesyonelliğini ortaya koydu’ dedi.

“İncirlik Üssü’nden uçaklara yakıt ikmali yapılmasının bölgedeki çatışmalarla hiçbir ilgisi yoktur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu